odwiedzin: 4464
dzisiaj: 11
on-line: 1
od: 2183 dni
ładowanie: 0.009 sek
AKTUALIZACJE

04.06.2016Aktualizacja wydarzeń zborowych
aktualniePrace nad stworzeniem nowej strony zboru


WYSZUKIWARKA GOOGLE

<== Instrukcja wyszukiwarki:

Wyszukiwarka obsługuje wieloznaczniki. czyli:
? - znak który zastępuje jedną dowolną literę
* - który zastępuję dowolny ciąg znaków.

przykład:
- Jeśli chcemy wypisać 'odmiany' słowa Jezus takie jak, Jezusowi, Jezusa, należy wpisać Jezus*
- zapis Boż* będzie równoznaczny z wyszukaniem słowa, Bożej, Bożą, Bożego itd.
- zapis rodzaj? będzie równy wyszukaniu słowa rodzaju, rodzaje ale już nie rodzajom, gdyź 'koncówka' zawiera dwie litery a nie jedną
- słowo *języ* będzie równoznaczne z języki, wielojęzyczny, językowi itd
- bibli* będzie równe z biblia, biblijny, biblii itd

Po wprowadzeniu słowa klikamy SZUKAJ

Można także wybrać dowolny temat z listy i wyświetlić go klikająć WYŚWIETL

Wyniki wyszukiwań pochodzą z działów: kazania, artykuły, rozważania, wykłady, pytania i odpowiedzi.Z ŻYCIA ZBORU – NA MARZEC 2012

Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu. Ewangelia św. Marka 10:45
W jakim celu przyszedł Chrystus?

- aby służyć i oddać swoje życie za ludzi (Ew.Marka 10:45). Tak rozumiem naszą misję Zboru – jako służbę Bogu i ludziom.

Ewangelia św. Marka 10:45 Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu.

I List św. Jana 3:16 Po tym poznaliśmy miłość, że On za nas oddał życie swoje; i my winniśmy życie oddawać za braci.


Boże Słowo wzywa nas: „…służcie jedni drugim w miłości.” (List do Galacjan 5:13)

Jeśli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża? (I List św. Jana 3:17)

 1. Nasza służba jest związana z niesieniem praktycznej pomocy fizycznej/duchowej

 2. Nie wyobrażam sobie naszego, w tym swojego chrześcijaństwa bez praktycznej służby i wyjścia naprzeciw potrzebom drugiego człowieka. Praktycznie cały czas Bóg stawia na naszej drodze osoby, które potrzebują pomocy w konkretnej potrzebie duchowej, psychicznej lub fizycznej. Oto kilka przykładów:

  - Wojtek i Ania – małżeństwo w średnim wieku. Wojtek był 16 lat członkiem Organizacji Świadków Jehowy, został wyłączony. Był załamany psychicznie. Odwrócili się od niego wszyscy byli przyjaciele z Organizacji. Wojtek stracił też pracę. Poznaliśmy się w grudniu. Od tego czasu prawie co tydzień spotykaliśmy się na rozmowie, modlitwie i studium Biblii. Wojtek wraz z Anią zaczęli uczęszczać do Zboru, oddali życie Chrystusowi. Wojtek niedawno otrzymał pracę, a w czerwcu pragnie przyjąć Chrzest Wiary. Bardzo pragnie aktywnie pomagać w służbie zborowej.

  - Mariusz i Tonia z synem Gabi – młoda rodzina. Mariusz nawrócił się około 10 lat temu na obozie misyjnym, polsko-szwajcarskim w Głownie. W ubiegłym roku przeprowadzili się z Ukrainy do Łodzi. Wynajęli 28 metrowe mieszkanie. Mariusz jest z zawodu kucharzem. Razem szukaliśmy pracy dla niego. Jedyną pracę jaką otrzymał to praca kucharza w restauracji za 6,5 zł na godzinę. Właściciel firmy nie chce go zarejestrować. Po opłaceniu wynajmu i innych opłat zostaje im około zaledwie kilkaset złotych na trzy osoby. Synek ma 3 latka, a Tonia jest w ciąży z drugim dzieckiem. Nie ma prawa do leczenia w Polsce. Mariusz mówił, że jestem dla niego jak ojciec. Nie dziwię się, bo nie doświadczył ojcowskiej miłości. Jego ojciec sporą część czasu dzieciństwa Mariusza siedział w więzieniu. Mariusz i Tonia potrzebują ciągłego wsparcia i pomocy. Trzeba załatwiać sprawy urzędowe, aby Tonia będąc w ciąży mogła leczyć się w Polsce. Aby mogli dostawać chociaż ze 100 zł na miesiąc z opieki społecznej. Mariusz potrzebuje lepiej płatnej i legalnej pracy. Trudno to wszystko im załatwiać jak nie mają często pieniędzy na telefon do jakiegoś Urzędu, na bilet autobusowy, na podstawowe jedzenie. Potrzeba więc zwykłej, codziennej pomocy i modlitwy, aby do czasu uzyskania np. prawa do leczenia przez ciężarną Tonię, nie musiała pójść lekarza czy do szpitala.

  Tonia i Mariusz dbają o bliskie relacje z Bogiem, codziennie razem modlą się, czytają Biblię. Chętnie przyjmują gości i częstują tym, co mają. Ciężko im, ale nie narzekają. Wierzą, że Bóg jest dobry, bo nie upatrują swojego szczęścia w dobrach doczesnych. Jak wyraził to psalmista Asaf w Psalmie 73:28

  Lecz moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją, Aby opowiadać o wszystkich dziełach twoich.

  Agnieszka – matka samotnie wychowująca dwoje dzieci. Przed nawróceniem opuściła męża który był alkoholikiem i bił ją. Podjęła pracę w sklepie obuwniczym za niewielkie pieniądze. Jej starszy syn zaczął brać narkotyki i nie wracać na noce do domu. Agnieszka załamała się, zaczęła mieć problemy zdrowotne. Problemy i zmęczenie wpłynęły też na jej duchowy stan. Jednak życzymy jej i mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach wsłucha się w wezwanie Jezusa, który obiecuje: Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (Ewangelia św. Mateusza 11:28)

 3. Czas zniechęcenia w służbie

 4. 2011 rok był dla mnie trudnym rokiem. Jeden ze starszych Zboru wraz z żoną ze względów mieszkaniowych wyprowadził się około 80 km od Łodzi. Lider młodzieżowy znalazł pracę 230 km od Łodzi, na razie stara się przyjeżdżać na niedzielę. Kolejne kilka osób z różnych względów wspierają pracę również w innych zborach, co oczywiście jest powodem do dziękczynienia, ale jednocześnie musimy pogodzić się z faktem, że nie mają aż tyle czasu na służbę w macierzystym Zborze.

  2011 rok był pierwszym rokiem od 7 lat, kiedy nie mieliśmy chrztu wiary.

  Kiedy swój zapał i gorliwość uzależniamy od ludzi i okoliczności możemy czuć się w takich sytuacjach zniechęceni. Ale uczmy się pamiętać, że Jezus był wierny celowi i dokonał zbawienia mimo tego, że został przez wszystkich opuszczony. Ten trudny czas uczy mnie pokory, zależności od łaski Boga i patrzenia na Jezusa.

 5. Boża łaska i zachęta

 6. W ostatnich miesiącach kilka nowych osób zaangażowało się w służbę. Kilka nowych małżeństw zaczęło uczęszczać do Zboru: Krzysiek i Angelika, Darek i Ania, Kasia i Krzysztof, Wojtek i Ania oraz kilka osób samotnych m.in. Joanna, Iza. Kilka osób chce przyjąć chrzest wiary w czerwcu! 4 osoby ze Zboru podjęły naukę w Seminarium Teologicznym. Mam nadzieję, że wkrótce zrealizujemy kilka projektów zborowych m.in.

  - wiosną - „40 dni postu i modlitwy”, ewangelizacje uliczne, koncerty ewangelizacyjne, ewangelizacje z okazji dnia matki i dziecka;

  - latem – obóz szkoleniowy „Jungschararbeit”, obóz dla dzieci, ewangelizacyjne wczasy rodzinne nad morzem.

  Wszystko ma swój czas – czas próby, oczyszczania, wychowywania, sprawdzania naszej ufności. Bóg jest dobry i wszystko daje we właściwym czasie!

  Z pozdrowieniami

  Pastor Jan PuchaczZ ŻYCIA ZBORU – NA LATO 2012

WSPIERAJMY W MODLITWACH SZCZEGÓLNE WYDARZENIA/SŁUŻBY ZBORU W OKRESIE WAKACJI:

OBÓZ SZKOLENIOWY DLA MŁODZIEŻY ZBOROWEJ
DO PRACY WŚRÓD NASTOLATKÓW
7-13 lipca


----------------------------------------------------------------

„REKOLEKCJE PRZETRWANIA” DLA DZIECI 9-14 LAT
W PIASKACH RUDNICKICH KOŁO GŁOWNA
14-21 lipca


---------------------------------------------------------------


OBÓZ DLA DZIECI ZBOROWYCH W SIEDZIBIE ZBORU NA UL.GRUNWALDZKIEJ
23-28 lipca


----------------------------------------------------------------


MŁODZIEŻ ZBOROWA PROSI O MODLITWĘ ORGANIZOWANEJ PRZEZ NIĄ OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI MŁODZIEŻOWEJ W ZAWISZYNIE 10-12 sierpnia


----------------------------------------------------------------


WCZASY CHRZEŚCIJAŃSKIE NAD MORZEM (wraz ze zborem „Woda życia”)
WYJAZD 13 SIERPNIA WIECZOREM DO WŁADYSŁAWOWA-CHŁAPOWA,
POWRÓT 25 SIERPNIA RANO.


----------------------------------------------------------------„To właśnie uczynimy, jeśli Bóg pozwoli.” (List do Hebrajczyków 6:3)
I w imieniu osób zaangażowanych w w/w służby zwracamy się z prośbą: „Bracia, módlcie się za nas.” (I List do Tesaloniczan 5:25)

Z ŻYCIA ZBORU – NA GRUDZIEŃ 2012

w dniu 28.12.2012 – Łodź

- na godz.10.00 spotkanie ewangelizacyjne z rozdawaniem paczek w dps-ie na spadkowej 4/6 w łodzi
- na godz.18.00 spotkanie ewangelizacyjne z rodzinami z opieki społecznej w zborze na grunwaldzkiej 1 (z rozdawaniem paczek)

w dniu 29.12.2012 – Zgierz

- na godz.10.00 ewangelizacja w centrum zgierza poprzez śpiew, rozdawanie n.t., ewangelii, kalendarzy i innej literatury, rozmowy z ludźmi o ewangelii
- na godz.18.00 spotkanie ewangelizacyjne z rozdawaniem paczek w bezpłatnie udostępnionej sali w centrum obywatelskim w zgierzu na ul.długiej 29a (zaproszone rodziny z opieki społecznej)

w dniu 12.01.2013

- na godz.14.00 spotkanie ewangelizacyjne poprzez śpiew i przekaz ewangelii w dps-ie „włókniarz” na ul.krzemienieckiej 7/9 w łodzi

Głowno:

prosimy o wsparcie modlitewne działań związanych z pracą wśród dzieci w glownie, gdyż w każdą pierwszą sobotę miesiąca przekazywana jest ewangelia poprzez różne zajęcia, zabawy, śpiew i lekcję biblijną

to wszystko uczynimy, jeśli pan pozwoli.
Ostatnia aktualizacja strony: 04.06.2016.