odwiedzin: 4464
dzisiaj: 11
on-line: 1
od: 2183 dni
ładowanie: 0.018 sek
AKTUALIZACJE

04.06.2016Aktualizacja wydarzeń zborowych
aktualniePrace nad stworzeniem nowej strony zboru


WYSZUKIWARKA GOOGLE

<== Instrukcja wyszukiwarki:

Wyszukiwarka obsługuje wieloznaczniki. czyli:
? - znak który zastępuje jedną dowolną literę
* - który zastępuję dowolny ciąg znaków.

przykład:
- Jeśli chcemy wypisać 'odmiany' słowa Jezus takie jak, Jezusowi, Jezusa, należy wpisać Jezus*
- zapis Boż* będzie równoznaczny z wyszukaniem słowa, Bożej, Bożą, Bożego itd.
- zapis rodzaj? będzie równy wyszukaniu słowa rodzaju, rodzaje ale już nie rodzajom, gdyź 'koncówka' zawiera dwie litery a nie jedną
- słowo *języ* będzie równoznaczne z języki, wielojęzyczny, językowi itd
- bibli* będzie równe z biblia, biblijny, biblii itd

Po wprowadzeniu słowa klikamy SZUKAJ

Można także wybrać dowolny temat z listy i wyświetlić go klikająć WYŚWIETL

Wyniki wyszukiwań pochodzą z działów: kazania, artykuły, rozważania, wykłady, pytania i odpowiedzi.Z ŻYCIA ZBORU – POŁOWA ROKU 2011

W jaki sposób Chrystus powoływał swoich uczniów?

Kiedy Jan usłyszał słowa Chrystusa poszedł za Nim. Andrzej, brat Szymona Piotra usłyszał o Chrystusie od Jana i poszedł za Nim. Chrystus następnego dnia spotkał Filipa i rzekł do Niego: pójdź za mną! Filip spotkał Natanaela i opowiedział Mu o Chrystusie i ten poszedł za Nim.

Owoce osobistej Ewangelizacji, przez naturalne relacje doświadczam w ostatnich miesiącach bardzo wyraźnie! Poprzez takie relacje powstała obecnie nowa grupa domowa w Łodzi! Jak to się stało?

NOWA GRUPA DOMOWA: Agnieszka oddała swoje życie Chrystusowi na zborowym obozie ewangelizacyjnym w Ustce. Rozpoczęliśmy u niej spotkania biblijne. Agnieszka opowiedziała Ewangelię swojej koleżance Ani. Ich córki razem chodzą do przedszkola. Ania miała wiele pytań, szczególnie związanych ze śmiercią jej pierwszego dziecka. Zgodziła się na spotkanie ze mną. Po spotkaniu zainteresowana się Ewangelią. Agnieszka zaprosiła później na spotkanie domowe swojego znajomego Szymona. Poprosiłem o wsparcie siostrę ze Zboru Esterę i jedno małżeństwo. W ten sposób co tydzień spotykamy się na nowej grupie domowej. Kiedy widzę otwartość i szczere zainteresowanie, aby naśladować Chrystusa jest to dla mnie prawdziwą radością!

ROZWÓJ GRUPY DOMOWEJ W ZGIERZU: Do naszej grupy domowej w Zgierzu również dołączają nowe osoby, które trafiają poprzez naturalne relacje. Moja fryzjerka Bożena wraz z córką zainteresowała się Ewangelią. Początkowo osobiście spotykałem się z nią na studium Biblii, starając się brać ze sobą jakąś siostrę ze Zboru. Ostatnio zapoznałem Bożenę z małżeństwem ze Zboru, którzy przejęli tę służbę studium Słowa z Bożeną i jej córką.

Brat Andrzej ze Zgierza zwiastował opowiadał o Chrystusie swoim sąsiadom. Jedna rodzina zainteresowała się. Zostałem poproszony, aby spotykać się z nimi indywidualnie. Na jednym ze spotkań nawrócił się Rafał. W dzieciństwie stracił rodziców i dziadków, którzy zmarli z powodu przepicia alkoholowego. Rafał mając 13 lat był już uzależniony od alkoholu. Do 17 lat był osobą bezdomną. Trzy lata temu zamieszkał ze swoją dziewczyną i z jej matką. Niestety nie miał stałej pracy, czasami wracał do picia alkoholu. Kiedy oddał swoje życie Chrystusowi można było szybko zaobserwować Boże działanie w jego życiu. W ciągu miesiąca przeczytał cały Nowy Testament, teraz czyta już Stary Testament. Regularnie uczęszcza na nasze domowe nabożeństwa w Zgierzu, często też przyjeżdża na nabożeństwa do Zboru w Łodzi. Modliliśmy się o pracę dla niego i Bóg darował łaskę! Od maja pracuje razem z chrześcijanami przy budowie Centrum Misji „Word of life” w Zgierzu. Jego dziewczyna i jej matka jadą z nami nad morze na obóz ewangelizacyjny.

Jako Zbór staramy się zwiastować Ewangelię stojąc z literaturą, organizując ewangelizacje na ulicy, w domach społecznych itp. Jednak taka systematyczna ewangelizacja naszego Zboru to najczęściej osobiste spotkania w tygodniu w domach osób zainteresowanych Ewangelią, bądź będących krótko po nawróceniu. Jestem Bogu wdzięczny za fakt, że mamy wiele otwartych domów!

PROJEKT „FILIP”: W tygodniu mam wiele spotkań z ludźmi zainteresowanymi. Nie byłbym w stanie sam podołać tej służbie. Dlatego mieliśmy ostatnio w naszym Zborze organizowane szkolenie pod nazwą „Projekt Filip”. Poprzez to szkolenie bracia i siostry mogli być zachęcani i przygotowywani do prowadzenia samodzielnych spotkań i studium biblijnego z osobami z zewnątrz.

Szkolenie „JUNGSCHARARBEIT”: Leży nam bardzo na sercu rozwinięcie pracy z dziećmi. Dlatego też okres lata obfituje w różne wydarzenia związane z tą służbą. Obecnie większość młodzieży ze Zboru bierze udział na Słowacji w obozie „Jungschararbeit”. Mogą być tam przygotowywani do takiej służby w Polsce. Mamy nadzieję, że po ich powrocie Bóg powoła niektórych, aby w naszym Zborze została założona pierwsza w Polsce służba „Jungschararbeit”! Do tej pory taka służba, tak znana w Szwajcarii, w Polsce nie istnieje!

EWANGELIZACYJNY OBÓZ NAD MORZEM: Wkrótce rozpoczynamy obóz dla rodzin z dziećmi nad morzem. W tym roku również mamy ponad 100 uczestników, w tym około połowy do rodziny niewierzące! Modlimy się, aby Bóg użył tego obozu do nawrócenia osób z zewnątrz i wzmocnienia wiary i wzajemnych relacji wierzących.

PLANY PIERWSZEJ GRUPY „JUNGSCHARARBEIT”: W Polsce mówi się: „kuj żelazo póki gorące”. Po obozie w Ustce chcemy wykorzystać zachęcenie i szkolenie młodzieży na obozie w Słowacji i poprowadzić w naszym ogrodzie Zboru pierwszy w Polsce obóz „Jungschararbeit”!

REMONTY ZBOROWE: Obok wielu inicjatyw i akcji ewangelizacyjnych, obecnie w Zborze rozpoczęliśmy intensywne remonty: wymianę instalacji C.O., remont komina, pokoju do pracy z dziećmi i jadalnię. Mamy nadzieję, ze starczy nam sił, czasu i finansów, aby wszystkie prace wykonać zanim przyjdą chłodniejsze miesiące.

PRYWATNIE Z ŻYCIA PASTORA: Jestem wdzięczny Bogu za możliwość służby dla Niego. Dzięki Jego łasce jako rodzina mamy od kilku miesięcy nasz pierwszy w życiu samochód. W ten sposób jest nam łatwiej ogarniać czasowo wiele spraw codziennego życia rodzinnego i służby zborowej.

Dziękuję wszystkim braciom i siostrom ze naszego Zboru, z kraju i z zagranicy za modlitwy, ofiary i proszę o dalsze zjednoczenie w tym dziele zwiastowania Ewangelii w Polsce. Nie zapominajmy proszę, że Polska jest krajem, gdzie żyje najmniej ewangelikalnych chrześcijan w porównaniu ze wszystkimi krajami Europy!

Z pozdrowieniami od mojej żony Marty, Wasz brat w Chrystusie

Jan Puchacz
Ostatnia aktualizacja strony: 04.06.2016.