odwiedzin: 4464
dzisiaj: 11
on-line: 1
od: 2183 dni
ładowanie: 0.003 sek
AKTUALIZACJE

04.06.2016Aktualizacja wydarzeń zborowych
aktualniePrace nad stworzeniem nowej strony zboru


WYSZUKIWARKA GOOGLE

<== Instrukcja wyszukiwarki:

Wyszukiwarka obsługuje wieloznaczniki. czyli:
? - znak który zastępuje jedną dowolną literę
* - który zastępuję dowolny ciąg znaków.

przykład:
- Jeśli chcemy wypisać 'odmiany' słowa Jezus takie jak, Jezusowi, Jezusa, należy wpisać Jezus*
- zapis Boż* będzie równoznaczny z wyszukaniem słowa, Bożej, Bożą, Bożego itd.
- zapis rodzaj? będzie równy wyszukaniu słowa rodzaju, rodzaje ale już nie rodzajom, gdyź 'koncówka' zawiera dwie litery a nie jedną
- słowo *języ* będzie równoznaczne z języki, wielojęzyczny, językowi itd
- bibli* będzie równe z biblia, biblijny, biblii itd

Po wprowadzeniu słowa klikamy SZUKAJ

Można także wybrać dowolny temat z listy i wyświetlić go klikająć WYŚWIETL

Wyniki wyszukiwań pochodzą z działów: kazania, artykuły, rozważania, wykłady, pytania i odpowiedzi.Z ŻYCIA ZBORU - STYCZEŃ 2014

 

- Spotkanie – “W Nowy Rok z Bogiem”

 

Przełom roku... Czas nowych postanowień.. Dzień radości ...

Czy może być przyjemnie spędzić ten czas bez alkoholu, w budynku kościelnym, wśród tych, którzy obrali sobie za cel życia naśladowanie Chrystusa?

W tym świecie brzmi wydaje się to czymś "nienormalnym". Jednak ci, którzy zdecydowali się na przeżywanie tych kilku godzin przełomu 2013/2014 roku nie żałowali swojej decyzji. Wspomnienia kojarzą się:

- z rozmowami i żartami przy pysznych potrawach,

- z zabawami z dziećmi,

- wspólnym oglądaniem filmów,

- indywidualnym rozważaniem przesłania biblijnego dla każdego z nas, aż...

... zbliżała się północ. Nie otwieraliśmy szampana, ale otwieraliśmy nasze serca, aby powierzyć nasze życie w Nowym Roku Chrystusowi.

Później oczywiście ku radości wielu dzieciom, które były z nami, wyszliśmy, aby oglądać wspaniałe sylwestrowe fajerwerki.

Kiedy zauważyliśmy jak szybko minął nam wspaniały wspólny czas, niektórzy z nas poczynili pewne noworoczne plany, aby organizować więcej wspólnych wyjazdów, spotkań, bo to noworoczne spotkanie zbyt szybko minęło ...

 

- Odwiedziny u biednych rodzin z Ewangelią i paczkami

 

Ta styczniowa akcja była kontynuacją "Gwiazdkowej Niespodzianki", którą mieliśmy w grudniu w DPS na ul.Spadkowej w Łodzi, w kaplicy zborowej w Łodzi oraz w wynajętej sali w Zgierzu, głównie dla ubogich dzieci (podopiecznych MOPSu). Dzieci wówczas otrzymały paczki i usłyszały przekaz Ewangelii. Jednak niektóre dzieci nie mogły przyjść na spotkania grudniowe z powodu np. choroby. Do tych rodzin zanosiliśmy paczki dla dzieci i oczywiście przekaz Dobrej Nowiny. Wszystkie prezenty jednak się znudzą, zniszczą, inne zjemy. Dlatego przy takich wizytach zawsze opowiadamy o trwałym, wiecznym prezencie od Boga jakim jest zbawienie w Jezusie Chrystusie. On najlepiej wie jako nasz Stwórca jak mamy żyć. Dlatego wskazujemy przy wizytach domowych na potrzebę powierzenia Jemu panowania w naszym życiu.

 

- Spotkania “nastolatków u seniorów”

 

Jestem przekonany, że spotkania sieniorów, którzy przez życie szli z Chrystusem z nastolatkami, którzy stoją  przed takich wyborem są pożyteczne dla obu grup wiekowych.

Wyobrażam sobie, że wizyta nastolatków, pełnych radości i młodzieńczej energii pozwalają "odmłodzić się' starszym osobom, które widzą, że są potrzebni. Niektórzy z tych starszych osób nie są w stanie uczestniczyć już w nabożeństwach. Dlatego w ich domach organizujemy takie mini nabożeństwa. Wspólnie rozważamy Biblię prosząc "ciocię", którą odwiedzamy o świadectwo nawrócenia i życia z Chrystusem. Starsze osoby zapewne widzą, że one same, ich doświadczenie życiowe i wytrwałość przy Bogu są powodem do nauki i naśladowania przez młodych ludzi. Mam nadzieję, że te spotkania pozwalają też nastolatkom nawiązywać nić relacji ze starszymi, obserwować i słyszeć, o miłości i trosce Chrystusa, który najlepiej poprowadził przez wiele lat życia. Starsze osoby, które prawdziwie przeszły przez życie w bliskości Chrystusa są takimi praktycznymi przewodnikami dla nastolatków, którzy życiem głosili żywe Boże Słowo czyli ich Pana i Zbawiciela. A przecież mamy praktyczną radę:

"Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich."  (Hebrajczyków 13:7)

 

 

- Spotkanie ewangelizacyjne nastolatków “Pizza Party”

 

Pizza - to chyba ulubione danie młodzieży. To jej smak kojarzy się wielu młodym ludziom z prawdziwą przyjemnością dla podniebienia. Naszym pragnieniem jest, aby Bóg dotknął się młodych ludzi, aby ich serca rozkochały się w życiu z Chrystusem jeszcze bardziej niż ich podniebienia w pizzy. Pizzę Party pomogła nam poprowadzić misja "Word of Life". Zaprosiliśmy nastolatków mieszkających w okolicy Kościoła. W spotkaniu uczestniczyło około 40 młodych ludzi. Było mnóstwo zabawy związanych z pizzą, zwieńczone oczywiście prawdziwą ucztą. Jednak oczywiście nie tylko o to chodziło, aby żołądki wypełnić pizzą, ale aby wskazywać na potrzebę wypełnienia naszego życia Chrystusem. Czy trafiło to do serca kogokolwiek z tych młodych osób? Bóg wie. Niezależnie od tego było warto siać Słowo, które daje życie.

 

Zimowiska dla dzieci w budynku zborowym

 

- Od 20 stycznia prowadziliśmy zimowiska w Zborze, zakończone uroczystym spotkaniem dla uczestników i rodziców w niedzielę 26 o godz.10.00.

Zastanawialiśmy się ile dzieci skorzysta? Czy damy radę poprowadzić ciekawie i dobrze program zimowisk? Czy rodzice dzieci spoza Zboru zechcą również skorzystać z zaproszenia na zakończenie zimowisk?

Jesteśmy bardzo zbudowani Bożym błogosławieństwem tego tygodnia. Codziennie uczestniczyło od 30 do 43 dzieci! Spora ich część została zaproszona przy współpracy z MOPS-em.

Zaproszone małżeństwo Łukasz i Ola Gruszczyńscy z Misji Ewangelizacji Dzieci, którzy kierowali kadrą prowadzących z radością wspominają: "Ponad trzydziestka dzieci spędzała czas w zimowe dni na wspólnych zabawach, konkursach, zawodach, śpiewie i oczywiście na słuchaniu lekcji biblijnych. Nikt nie musiał się nudzić ani oglądać telewizji(tego mają dzieci wiele na co dzień). Czas spędzony tak aktywnie mijał bardzo szybko. Dziękujemy Bogu za wspaniałe posiłki przygotowane przez wolontariuszy z kościoła, wspaniałe ciasta i pizzę w ostatni dzień. Nic dziwnego, że niektóre dzieci i rodzice chciały zimowisk również w drugim tygodniu ferii! Naszą modlitwą jest aby dzieci po zimowisku nie miały jedynie miłych wspomnień ale mogły znaleźć Tego, który chce je przeprowadzić przez życie i z Nim to "Najwspanialsza podróż" - taki właśnie był tytuł naszych spotkań."

Mimo dużego mrozu, na niedzielnym nabożeństwie (spotkaniu kończącym zimowiska) było około 25 dzieci, niektóre dzieci z rodzicami/opiekunami. Jeden chłopiec podczas zimowisk oddał swoje życie Chrystusowi. Dwie uczestniczki zimowisk pojechały na zimowy obóz ewangelizacyjny dla nastolatków do Zakopanego.

Dziękujemy Chrystusowi za Jego prowadzenie, dziękujemy pracownikom misji Ewangelizacji dzieci, Łukaszowi i Oli oraz Kasi z Turku za pomoc. Jesteśmy wdzięczni, że Bóg pobudził serca wielu zborowników do wsparcia tej błogosławionej inicjatywy. Niektórzy zaangażowali się w przygotowania i prowadzenie, inni przygotowywali posiłki, jeszcze inni piekli w domach ciasta i przynosili do Zboru. Niechaj Bogu będzie za to wszystko chwała!

 

- Rozpoczynamy zaproszenia na letnie wczasy 3w1  czyli z kąpielą w morzu, jeziorze i basenach – więcej w (zdjęcie mapa wyspy Wolin)

 

 

Ostatnia aktualizacja strony: 04.06.2016.